Dorostenci si připsali důležité body z venku - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Dorostenci si připsali důležité body z venku

Přidáno 2019-11-04 autor   |   kategorie Starší dorostenci

První listopadovou sobotu absolvovali naše dorostenecké výběry utkání na hřištích soupeřů. Mladší dorost vyrazil do Mělníka a starší si užil rekonstrukci D1 při výjezdu do Dolní Cerekve. Oba týmy se vrátili s plným počtem bodů což znamená, že mladší dorostenci stále ztrácejí pouze bod na čelo tabulky a starší nabírají potřebné sebevědomí po sérii výher.

Mladší dorostenci

Na naše hráče čekal nepříjemný soupeř z Mělníka, který zatím v průběhu sezóny podává nevyrovnané výkony, ovšem právě v domácím prostředí je silný. Bylo tedy těžké přisoudit někomu roli favorita.

Náš tým během reprezentační přestávky pracoval především na zkvalitnění defenzívy, která v předešlých utkáních byla velmi slabá. A nutno podotknout, že se trénink povedl, protože právě díky pevné obraně se podařilo brzdit nabuzeného soupeře z Mělníka, který do úvodu utkání dál velké množství energie. Nezdařené střelecké pokusy dokázali naši hráči právě v obraně napravit a díky tomu bylo poločasové skóre vyrovnané.

V druhé půli naši hráči zpřesnili střeleckou mušku a dále solidně bránili, čímž soupeři mírně brankově odskočili. Postupem času hráči Mělníku ztráceli energii, čehož náš tým využil k definitivnímu zlomení zápasu a dovedení utkání do vítězného konce.

Střelecky se dařilo především Davidovi Němcovi, který vstřelil jedenáct branek. Velmi potěšující byl výkon Ondřeje Staňka, který se postupně adaptuje na dorosteneckou házenou a zlepšuje v sebedůvěře. Pochvalu zaslouží také brankář Jan Rychetský, který předvedl nejlepší výkon v sezóně.

HC Lokomotiva Vršovice – Házená Mělník 39:27 (13:11)

Branky a sestava zde.

Komentář trenéra Erika Markoviče:

„Vítězství si velmi cením, neboť tým Mělníku byl opravdu dobrý soupeř. Nám se podařilo přežít úvodní nápor domácích a od dvacáté minuty první půle jsme byli lepším týmem. Hráči zaslouží pochvalu za nasazení v obraně a také za to, jak se dokázali vyrovnat s nastaveným způsobem posuzování faulů při střelbě. Byla na nich vidět velká chuť toto těžké utkání zvládnout. V druhé půli jsme se mohli spolehnout na brankáře Honzu Rychetského, který nám svými zákroky umožnil chodit do rychlých útoků. Tím jsme celé utkání zlomili. Hráči teď ale nesmí lítat hlavou v oblacích a podobné nasazení musí předvádět i nadále. Čeká nás série těžkých utkání!“

Starší dorostenci

Po reprezentační přestávce se opět trochu vyprázdnila marodka starších dorostenců, a tak k utkání do Dolní Cerekve odjížděl téměř kompletní kádr. Soupeř ještě nezískal ani bod, takže náš tým se musel popasovat s rolí favorita, která mu nesvědčí. Tentokráte ji zvládl na výbornou. Soupeře doslova deklasoval kolektivním výkonem 47:29 a mohl se radovat z druhého vítězství v řadě a posunu v tabulce.

Utkání mělo od úvodu jasný průběh. Soupeři se nedařilo překonat naši pozornou obranu a z rychlých útoků z první a druhé vlny neomylně zasazoval jednu branku za druhou. Po poločasovém skóre 25:11 naši hráči trochu polevili v obraně a dovolil soupeři častěji skórovat, ovšem díky pestré hře v útoku a neomylné střelbě se náskok ve skóre stále zvětšoval.

Kaňkou na utkání je zranění dvou hráčů – kotník a otřes mozku a i další hráči si z utkání odnesli drobná zranění způsobená tvrdou hrou soupeře na hraně pravidel, kterou rozhodčí tolerovali. Jinak se do střelecké listiny zapsali všichni hráči.

HC Lokomotiva Vršovice – TJ Dolní Cerekev 47:29 (25:11)

Branky a sestava zde.

Komentář trenéra Antonína Pokorného:

„Máme za s sebou povinné vítězství. Jsem rád, že jsme ho po reprezentační pauze zvládli. Mohli jsme si vyzkoušet v ostrém utkání novinky, na kterých v tréninku pracujeme a dát prostor hráčům, kteří se vracejí po zranění nebo nemoci. Bohužel si z utkání odnášíme nové zraněné hráče, což mne dost mrzí. V neděli nás čeká favorizovaný Liberec, který našemu zlepšení nastaví zrcadlo a tak věřím, že do utkání půjdeme v co nejsilnější možné sestavě, že se aspoň někteří hráči dají dopořádku.“

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice