Mladší žáci se připravují na jaro - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Mladší žáci se připravují na jaro

Přidáno 2019-01-17 autor   |   kategorie Mladší žáci

Mladší žáci v sobotu 19. a v neděli 20. ledna odehrají dva domácí turnaje, čímž zahájí herní přípravu na jarní část sezóny. O tom, jak se mladším žákům dařilo v uplynulé podzimní části, a co je na jaře čeká si můžete přečíst v rozhovoru s trenérem Antonínem Pokorným, který jsme pro vás připravili.

Jak hodnotíte podzimní část sezóny?

Naši mladší žáci na podzim velmi příjemně překvapili. Věděli jsme, že máme několik šikovných hráčů, kteří u nás již působí od minižáků. Během září se k nám přidala celá řada nových hráčů, na jejichž začlenění do týmu jsme byli zvědaví. Do soutěže jsme je pustili ve třetím turnajovém kole a myslím, že jejich výkony byly velmi příjemné překvapení pro všechny. Pracujeme tak nyní s počtem 24 hráčů a hráček. Máme plné tréninky, příjemnou atmosféru na nich, díky které se můžeme pořád zlepšovat a tím plníme náš cíl – být stále lepší a lepší. Navíc mi s trénováním začali pomáhat mladí trenéři Adriana Marešová a Petr Vocetka, takže můžeme pracovat v menších skupinkách, více se věnovat individuálním potřebám každého hráče, a i díky tomu se noví hráči tak rychle zapracovali do týmu.

Trochu jste odbočil od hodnocení, jaké tedy byly výsledky týmu, a jaké výsledky očekáváte na jaře?

Tak držíme si bilanci tři vítězství ze čtyř utkání na každém turnaji. Ale to není podstatné. V našem klubu pracujeme s trochu jiným myšlením než, že jen výhra se počítá. V mladších žácích rozhodně nezáleží na výsledcích utkání. Zajímá nás házenkářský rozvoj každého hráče, podporujeme nadšení hráčů pro sport a snažíme se jim dávat ty správné impulsy do života, například úcta k soupeři ať už prohrajete nebo vyhrajete. Do každého turnaje jdeme s jinými cíli, které reflektují to, čemu se věnujeme na tréninku. Hráči i rodiče to vědí. Samozřejmě chceme v každém zápase vyhrát, to je přirozené, ale nesmí to být na úkor našemu tréninkovému snažení a našemu hlavnímu cíli – být lepší.

Jak se tedy daří naplňovat cíl „být lepší“?

Máme hodně soutěživé tréninky, pracujeme v malých skupinách a hlavní pohybový základ, který je v tomto období důležitý, rozvíjíme pomocí speciálních házenkářských cvičení, nebo her. Ty pokroky jednotlivých hráčů jsou opravdu výrazné. Já osobně nemám rád nějaké kolektivní hodnocení výkonů. Každý hráč v září měl nějaký jiný základ a pomocí tréninků a utkání chceme, aby se každý zlepšil v rámci svých možností. A to se nám daří. A to zlepšení u každého je opravdu velké.

Rostou mezi našimi mladšími žáky nějaké výrazné talenty?

Když to řeknu velmi ve zkratce, tak talent vnímám jako „potenciál být v něčem dobrý“, to ovšem ale samo o sobě nestačí. Úspěch se dostaví pouze v případě, když do sebe ideálně zapadne spousta faktorů, jako například tvrdá práce na tréninku, potenciál, a správného nastavení charakteru hráče. Ale když bych měl odpovědět na otázku, máme celou řadu šikovných a zapálených hráčů. Střelecky vyčnívá Ben Frýdl, skvělý týmový hráč je Ondřej Novotný, velké zlepšení prokázal Jan Červenka, poctivým přístupem na tréninku se ohromně zlepšuje Martin Pek. Velkou pochvalu si zaslouží Jenny Mazzaferro, která udělala zřejmě největší výkonností skok. Z nováčků pak určitě musím vypíchnout dva. Jan Macháček a Jan Zítek jsou mimořádně šikovní hráči, kteří k nám přišli v září a už teď se řadí mezi tahouny. Z mladých hráčů na sebe upozorňují Antonín Hašek, Ondřej Dušek nebo Tomáš Doležal, kteří v budoucnu budou patřit k velkým oporám našeho týmu. Ale opravdu jak jsem říkal, každý hráč se během toho půl roku zlepšil a zaslouží pochvalu.

V sobotu a v neděli vás čekají dva turnaje. Proč dva, jak se na turnaje připravujete a jaké jsou plány s mladšími žáky na jaro?

Původně jsme chtěli pořádat jeden turnaj, na kterém by startovaly dva naše týmy, ale o turnaj byl tak velký zájem, že jsme se rozhodli připravit turnaje dva. Pro nás je důležité, abychom na jaře odehráli co nejvíce utkání. Jen tak si mohou hráči získat herní praxi a vyzkoušet věci, které děláme na tréninku. V obou turnajích si chceme určitě zahrát, sportovně soupeřit s týmy, které nepotkáváme pravidelně v pražském přeboru a získat nové zkušenosti. V lednu se vydáme ještě na dvoudenní turnaj do Zruče nad Sázavou. V únoru jsme omezeni jarními prázdninami, ale v březnu již začnou mistrovské turnaje, velikonoční Prague handbal cup a věřím, že ještě nějaké turnaje přibydou.

 

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice