Starší žáci postoupili do žákovské ligy - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Starší žáci postoupili do žákovské ligy

Přidáno 2018-12-05 autor   |   kategorie Starší žáci

V sobotu 24. listopadu zajížděli naši starší žáci do Litovle pokusit se vybojovat postup do základní skupiny žákovské ligy. Los k našemu týmu nebyl úplně nakloněn. Dlouhé cestování spojené s brzkým vstáváním a tři velmi kvalitní soupeři z Moravy. Ze skupiny postupovali první dva a za příhodné konstalace v dalších skupinách i případně třetí tým. To se právě povedlo, neboť naši hráči bojovali v každém utkání naplno a po zásluze byli odměněni historickým postupem týmu Lokomotiva Vršovice do žákovské ligy. Velká gratulace

Nutno podotknout, že tato generace hráčů ročníku 2004 a 2005 si zahrát žákovskou ligu opravdu zaslouží, za svůj příkladný přítup k tréninkum, bojovnost a určitou kvalitu, která v týmu je. A právě žákovská liga by měla pomoci získat důležité zkušenosti a herní vyzrálost, které by měli hráči zužitkovat v dorosteneckých kategoriích.

Hodnocení trenéra Jakuba Macha:

"Kvalifikační turnaj žákovské ligy nám zajistil tři velmi kvalitní utkání proti soupeřům z Litovle, Ostravy a Zlína. Zkušenosti, které se zde podařilo nasbírat jsou velmi cenné a věřím, že se nám je podaří využít k dalšímu zlepšování. Celý tým absolvoval velmi náročné cestování, ale ani brzké vstávání nemělo na výkon v prvním utkání vliv. Kluci přistoupili k zápasům a předzápasové přípravě velmi zodpovědně a nechyběla ani vzájemná podpora a hecování. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a rozhodovaly technické chyby."

"V prvním utkání nás čekala Ostrava (v konečném výsledku vítěz skupiny). S ní se nám podařil skvělý vstup do zápasu, kdy jsme si vytvořili malý náskok. Bohužel právě již zmíněné technické chyby umožnili soupeři vyrovnat a následně sérií pěti branek v řadě zápas otočit. I přes to, že se utkání v druhém poločase opět vyrovnalo, nebylo v našich silách dosáhnout lepšího výsledku, protože soupeř své šance proměňoval. Zápas nám nicméně ukázal, že jsme do kvalifikace nepřijeli jen do počtu, ale že se s týmy z Moravy můžeme rovnoměrně měřit. "

"Druhé utkání sliboval neméně silného soupeře. Kluci ze Zlína představují dlouhodobě velmi kvalitní soupeře v mládežnických kategoriích.  Zde musím konstruktivně přiznat, že soupeř byl jednoznačně lepší v celém utkání a kontroloval většinu hry. I tak se nám s ním ale dařilo hrát utkání na vysoké úrovni. Pro celý zápas byla z obou stran typická důrazná obrana a boj o každý míč. V součtu hrál každý tým jedenkrát o 4 hráčích a jeden z našich nejlepších střelců si ještě v prvním poločase vysloužil přímou červenou kartu. Ani vyloučení důležitého hráče nemělo na hru našeho týmu žádný drtivý dopad. Další hráči se nebáli hrát a vzít odpovědnost na sebe. To dokazuje i skutečnost, že vyjma tří hráčů se každý střelecky prosadil. Právě za rovnoměrné rozložení střeleckých sil jsem velmi rád. Družstvo se nesesypalo a snažilo se bojovat dál. "

"Vzhledem k šanci, postoupit do Žákovské ligy i ze třetího místa (v případě splnění několika okolností) bylo i toto utkání velmi důležité. Zde se zasluhuje vyzvednout velmi dobrou obranou činnost (převážně Ondry Staňka) a skvělé brankářské zákroky Davida Hasmana. Tým se totiž po celou dobu utkání potýkal s velmi neefektivní střelbou. Oproti předchozím zápasům nebyl tento moc koukatelný. Technických chyb na obou stranách bylo hodně, střelecká úspěšnost ani jednoho družstva také nebyla vysoká. V obraně se nám podařilo eliminovat nejlepšího hráče soupeře a tím si vytvořit slušný náskok, který se nám podařilo udržet až do konce utkání."

"Celý turnaj provázela, jak už bylo řečeno, velmi důrazná obrana. Všechny týmy nastupovaly v obranném systému 0:6, což kluky někdy hodně bolelo. I my jsme ale dokázaly rozdat řadu ran a náš systém 3:3 respektive 1:5 soupeřům dělal problém, protože neměl tolik možností zakončovat z dálky. V útočné činnosti se nám dařilo střelecky až do posledního zápasy. Někdy byly situace řešeny až moc zbrkle. Například u střelby z dálky. Celkově ale turnaj přinesl to, co od něj bylo očekáváno. Tuhý boj o každý míč a důraz až do poslední vteřiny."


Žákovská liga se rozjíždí již tento víkend a garantuje našim hráčům 6 top kvalitních turnajů proti nejlepším týmum v celé České republice. Naši hráči navíc díky rozlosování zavítají do nejkrásnějších hal a to do Lovosic, Karviné  či Zubří. Navíc děláme vše pro to, abychom žákovskou ligu přivedli i na Lokomotivu Vršovice a vy jste mohli být u toho!

Ještě jednou velká gratulace našim chlapcům i trenérům starších žáků za postup a přejeme spoustu skvělých zážitků při reprezentování našeho klubu po celé republice! 

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice