• minižáci:
  • Muži B:

Starší dorostenci porazili Jablonec

Přidáno 2018-03-20 autor   |   kategorie Házená

V neděli 18. března proběhlo na HC Loko Vršovice tradiční házenkářské odpoledne. Nejprve mladší dorostenci ve vršovickém derby hostili soupeře ze Sokola Vršovice. Po nich se muži utkali s Lokomotivou Plzeň a na závěr se starší dorostenci utkali s Jabloncem. Právě poslední utkání přineslo jediné body pro domácí. Mladší dorostenci po statečném boji podlehli zkušenějšímu soupeři a muži byli proti favoritovi z Plzně bez šance.

Mladší dorostenci

Přestože derby většinou nemívá favorita, tentokrát byl soupeř ze Sokola Vršovice v jasném postavení. V dosavadních jarních utkáních nepoznal hořkost porážky a prohra na Lokotce by byla velkým překvapením. Od Úvodního hvizdu se ovšem hrála vyrovnaná házená. Domácím se podařilo zaskočit soupeře dobrou obranou a pohotovou střelbou v útoku, po které se ujal mírného vedení. Ovšem následovalo několik chyb našeho nezkušeného týmu v rozehrávce, které soupeř rychlým útokem nemilosrdně trestal. Tím se mu podařilo utkání otočit a vybudovat si poklidný náskok, který si hlídal až do konce utkání. Naši hráči bojovali, snažili se, ale na rozjetého soupeře si už nepřišli. Naděje na lepší výsledek hatili laciné technické chyby, a tak výsledné skóre působí děsivě. Přesto je třeba uznat, že herní projev týmu je výrazně lepší než na podzim.

HC Loko Vršovice : TJ Sokol Vršovice 22:37 (10:18)

Branky a sestava zde.

Starší dorostenci

Po nepovedeném utkání na Chodově, kdy hráči dlouho vedli, ale přesto prohráli, chtěli své zaváhání napravit v souboji s Jabloncem na domácí půdě. Odhodlání bylo na hráčích znát. Ihned si vybudovali mírný náskok, díky nasazení v obraně a rychlým útokům. Po deseti minutách se hra vyrovnala, ale pořád byl náš tým v mírném vedení. Po dobrých zákrocích soupeřova brankaře se ale náskok smrsknul na poločasových 14:13. Vstup do druhého dějství hráčům Lokotky vyšel. Rychle se ujali vedení díky přesně zakončeným kombinacím v postupném útoku a mohli se trochu uklidnit. Pak ale opět začal úřadovat soupeřův brankář, a když se k tomu přidala tradiční série vyloučení na naší straně. Začali se hráči o výsledek bát a drama bylo na světě. V závěru se projevila větší vůle po vítězství na naší straně, a tak v bojovném utkání získali starší dorostenci dva body. Nejlepším střelcem byl Štěpán Staněček s jedenácti brankami.

HC Loko Vršovice : ELEKTROPRAGA Jablonec 29:26 (14:13)

Muži A

Soupeř z Lokomotivy Plzně dorazil do Bubble arény v kompletním složení, a tak bylo jasné, že cesta k bodům bude složitá. Od úvodního hvizdu soupeř jasně prokazoval extraligové zkušeností a snadno sázel branku za brankou, zatímco naši hráči si s obrovitou obranou soupeře nevěděli rady. O výsledku utkání bylo rozhodnuto již po prvním poločase, ve kterém naši hráči obdrželi 24 branek. Ani druhý poločas nebyl lepší, přestože soupeř viditelně ubral, komplikace nepřipustil. Zbývá doufat, že se postupně začnou uzdravovat někteří hráči z početného lazaretu, aby v závěru sezóny pomohli týmu k lepším výsledkům.

HC Loko Vršovice : TJ Lokomotiva Plzeň 42:15 (21:7)