• minižáci:
  • Muži B:

Víkendové výsledky proti Sezimovu Ústí

Přidáno 2018-02-14 autor   |   kategorie Muži

V netradičně v sobotu 10. února vstoupili starší dorostenci a muži do jarních bojů ve druhých ligách. Soupeřem obou týmů byl TJ Spartak Sezimovo Ústí. Přinášíme Vám krátký přehled a výsledky obou střetnutí.

Starší dorostenci měli soupeři co vracet. Na jejich půdě padli po špatném výkonu 22:28, proto do utkání vstoupili maximálně odhodlaně s cílem zvítězit. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, kdy na každou branku našich hráčů dokázal soupeř odpovědět, díky střelecky disponovaným spojkám. Po dobrých zákrocích brankáře Saxla a dobré střelecké mušce Staněčka se naši hráči dostali do tříbrankového poločasového vedení 10:7.

Se snahou zlomit odpor soupeře a dostat ho pod tlak, vstoupili hráči do druhého poločasu aktivně. Ovšem chybami v obraně často hráli v oslabení. Za tři dvouminutové tresty byl nejdříve vyloučen střelec Staněček a po té i defenzivní pilíř Hackl Martin. Těmito vyloučeními se zbytečně začali naši hráči bát o výsledek, ovšem znovu je podržel brankář Saxl a když se střelecky začal prosazovat Vojta Štrobl a Jáchym Klečánek dokázali o branku svého soupeře přetlačit a oplatit mu tak podzimní porážku.

HC Lokomotiva Vršovice - TJ Spartak Sezimovo Ústí 23:22 (10:7)

Branky a sestava zde.

Muži se v zimní přípravě potýkali se ztrátou řady hráčů, ať ze zdravotních tak osobních důvodů, a tak se sestava pomalu zase skládá dohromady. Díky tréninkům se staršími dorostenci tak mohl trenér využít jejich pomoci a dát dohromady tým, který vyrukoval na soupeře ze Sezimova Ústí. Ani soupeř nebyl kompletní a tak hra drhla a střelecky doslova vázla. Oba soupeři vědomi si svých limitů a také postavení v tabulce vsadili na urputnost v obraně a když už se někdo dostal do střelecké šance, brankáři na obou stranách je zlikvidovali. A tak první branky padli až v desáté minutě. Ve dvacáté minutě prohrávali hráči Lokomotivy 2:6 a přestože měli několik stoprocentních šancích, ovšem brankář soupeře je všechny zlikvidoval. Až po timeotu vzal na sebe koncovku Nachtigal a Štrobl, kteří ukrajovali náskok soupeře, až na poločasových 6:7. Šest branek vstřelených za 30 minut byl důvodem důrazného proslovu v šatně. Ve druhém poločasu se přeci jen podařilo zlomit neprůstřelnost soupeřova brankaře a díky stále kompaktní obraně se dostali naši hráči do vedení až o tři branky. Soupeř ovšem stále neskládal zbraně a bojoval až do konce. Konečný výsledek 20:18 znamená zisk důležitých dvou bodů proti nepříjemnému soupeři a pozitivní povzbuzení pro omlazený kádr. Příjemným pozitivem utkání byl návrat a výkon hráče Tomáše Brzobohatého a skvělým dirigentským a střeleckým výkonem zazářil dorostenec Vojtěch Štrobl.

HC Lokomotiva Vršovice - TJ Spartak Sezimovo Ústí 20:18 (6:7)