Hodnocení turnaje startších žáků - Lokomotiva Vršovice 

 • Muži A:
  Zápasy Doma: 16.12. 17:00 - Pardubice
  Zápasy Venku: 24.02. 17:30 - Pardubice
 • Starší dorostenci:
 • Mladší dorostenci:
 • Starší žácí:
 • Mladší žáci:
 • minižáci:
 • Muži B:Hodnocení turnaje startších žáků

Přidáno 2017-10-10 autor   |   kategorie Starší žáci

Další turnaj přeboru Prahy starších žáků se konal na Chodově. Naši hráči se pospupně utkali s tými Sokola Vršovice, Chodova, Dukly A a Dukly B. Tři ze čtyř zápasů byly obrovsky vyrovnané a napínavé až do samého konce. Bohužel ne všechny takto vyrovnané utkání pro nás skončila dobře. Nakonec se nám podařilo do tabulky nasbírat další důležité čtyři body za výhru nad Chodovem a Duklou B. Opět se nám navíc potvrdilo, že máme hráče, kteří se nebojí střílet. Právě rozložení střel na všechny hráče v týmu je pro nás velkým příslibem do budoucnosti. Připojíme-li k tomu i zlepšující se obranu můžeme se jistě těšít na další zajímavá utkání. Střelecky se na turnaji nejvíce prosadil Kvido Jakubů (20 branek).

Komentář trenéra: Velmi mě těší, že se nám podařilo odehrát tři vyrovnaná utkání, která ukazují sílu týmu bojovat až do konce. Dvě z těchto tří utkání navíc skončily naší výhrou i přes to, že soupeř nebezpečně dotahoval. Jsem rád, že kluci nepodléhají nervozitě a zápas si umí pohlídat. Velmi cenné jsou hlavně body za výhru proti Dukle B, kterou zatím zvládla porazit pouze Dukla A. V sobotu se to podařilo i nám, hned v prvním střetnutí s tímto soupeřem. Střelecky se prosazuje většina týmu, zlepšuje se nám přechod do rychlého útoku a obrana ja velmi důrazná, hráči si umí pomoci. Věřím, že budeme-li nad&aacu te;le hrát tímto způsobem, přijdou další cenné body. Do dalších zápasů musíme zlepšit hlavně produktivitu. Například zápas proti Sokolu Vršovice by vypadal o něco jinak, kdyby se nám dařilo proměňovat většinu šancí. To, že se do těch šancí dostáváme, je nicméně velmi důležité. Věřím, že branky přijdou a tím se zvedne sebevědomí hráčů, kteří se navzájem umí podpořit.
 
 
Hodnocení utkání
 
Sokol Vršovice x Loko Vršovice 16:13 (8:5)
Utkání mělo stejný průběh, jako první střetnutí s tímto soupeřem. Bohužel i tentokrát byl na konci zápasu šťastnější soupeř. Škoda, že se nám nedařilo být více produktivní, zápas by určitě vypadal jinak. Obrana to proti Sokolu umí, snaží se plnit instrukce a odtlačovat soupeře do krajů a to se daří. Sokol byl nicméně produktivnější, z většiny šancí na 6 m branku vstřelil, naši kluci měli bohužel opačnou statistiku. Nicméně způsob hry je správný, jen dávat ty branky.
 
Loko Vršovice x TJ JM Chodov 19:15 (10:7)
V tomto zápase nás soupeř trošku překvapil. Byl rozhodně připravenější, než v minulém utkání a dařilo se mu s námi dlouho držet krok. Naši kluci si naštěstí celý zápas drželi odstup ve skóre a ani jednou soupeře nepustili do vedení. To ukázalo, jak jsou kluci seběvědomí a nesesypou se v případě, že se chvilku nedaří. Důležitou části hry bylo, když nás rozhodčí poslal do čtyř. I přes výraznou přesilu, kterou soupeř měl skoro 2 minuty, se nám podařilo vstřelit branky a naopak soupeře jsme dokázali ubránit. To bylo opravdu moc důležité. V poslední minutě jsme pak již vše pojistili sadou tří branek.
 
Dukla Praha A x Loko Vršovice 31:7 (14:5)
Proti Dukle jsme měli velmi dobrý začátek. I když jsme dostali hned rychlé branky a soupeř dal najevo, že překvapení nepřipusí, nám se dařilo prosazovat směrem dopředu. Více nám vyhovuje hra, kterou hraje Dukla, než ta, kterou hraje Sokol. Kluci mají více šancí uvolnit se v protoru. Výhodou Dukly je její rychlost a výška jejich hráčů, proti kterým se těžko prosazuje leckterý soupeř. Druhý poločas už byl více v režii soupeře, ale kluci to nevypusitli a snažili se.
 
Loko Vršovice x Dukla Praha B 17:15 (7:5)
Celý zápas nás soupeř dotahoval. Ani jednou jsme ho naštěstí nepustili do vedení, a to mělo na průběh utkání velký vliv. Tento zápas se podařilo vyhrát naprosto zaslouženě. I když ani zde se nám nepodařilo vyvarovat se slabší minutovce, vždy byl náskok dostatečný. Nezaskočila nás ani osobní obrana, kterou Dukla nasadila v poslední minutě. Soupeř nás maximálně prověřil a patří mu za to velký respekt, výhra je o to sladší.
 
 
Hodnocení hráčů
 
Samuel Pekarovič (2003) - Sam mi na začátku soutěže připadá trochu neprůbojný. Snaží se dobře rozehrávat, nezkazí přihrávku, ale ani neútočí. To bylo vidět jak na prvním turnaji, tak na tom druhém. Přesto, když se dostane do jasné šance, branku dá, ale většinou mu ji připraví spoluhráč. Jednoznačně se nemá proč bát útočit a snažit se sám si šanci připravit. Chceme to po každém hráči na hřišti a Smíšek není vyjímkou. Chce to jenom natlouct si do hlavy, že chce dávat branky a chce si je připravit. Jak na to ví z tréninku - správný náběh mezi obránce, rychlá hra dopředu.
Počet branek: 2
1x 2 min. trest

 
Dimitar Koshinov (2004) - Střelecky se nám začíná velmi dobře prosazovat. Je důrazný v obraně a těžko se přes něj soupeři střílí. Proto většinou patří do základní sestavy. U Dimiho musíme hlavně zapracovat na rychlosti rozehrávky. Ať už po obdržené brance, tak například po faulu. Je pro nás velmi důležitá rychlá rozehrávka, protože máme rychlé hráče. Stačí se třeba podívat, jak rychle rozehrává Dukla. Tak na podobnou úroveň se chceme dostat. A poslední rada - netrefovat brankáře, ideálně zakončovat z prostoru pivota ranou o zem.
Počet branek: 3
1x žlutá karta

 
Pavel Veith (2003) - Na tomto turnaji se sice nedostával do tolika střeleckých příležitostí, i tak ale branky střílel. Anglán nastupuje převážně na pozici spojky a tam je potřeba být v neustálém tlaku na bránu. To jsem na tomto turnaji moc neviděl. Co jsem ale viděl, byla jeho práce pro ostatní kluky. I když ne vždy to vyšlo, snažil se o spoustu finálních přihrávek, které vedly k brankám. Jenom si s Kvidem musí odpustit ty nesmyslné přihrávky zápěstím. To by mě vždy kleplo. Do dalšího turnaje tedy doporučuji - více se snažit zase zakončovat (jako to bylo na prvním turnaji) a pokud to nejde do plné obrany, snažit se tam dostat z 2. sledu, který teď trénujeme.
Počet branek: 4
1x žlutá karta

 
Jan Fruhauf (2004) - I když sám, pokud by si mohl vybrat mezi spojkou a středem, by raději nastupoval na středu, posouvám ho teď více ke kraji. Je to z jednoho důležitého důvodu, kterého si všimli i ostatní trenéři. Honza na středu pouze rozehrává, nesnaží se jít mezi obránce a zakončit. Nabíhá si k vlastním útočícím spojkám, ale nikoli na bránu. Tím pádem si ho obránci - je-li na střední spojce, tolik nevšímají. Je jasné, že soupeř dává na střed hřiště převážně větší hráče, a to asi dělá v současné době Honzovi problém. Nicméně myslím si, že se nemá čeho bát, protože ono to nen&iacu te; ani tak o výšce nebo síle, ale o rychlosti nohou. Pokud si tedy Honza bude nabíhat mezi obránce (a ne na ně) a udělá správnou kličku (kterou umí), nebude mít problém se mezi ně dostat, případně uvolnit vlastní spojku. Takže, to co opakujeme stále - nenabíhat k vlastním spojkám, ale mezi soupeřova obránce. V obraně je to s ním jistota, umí pomoci a je důrazný. Někdy trošku zariskuje, ale například proti Sokolu plnil co má -tedy pomáhat proti hráči č. 11 i na úkor obrany vlastního protivníka.
Počet branek: 6
2x žlutá karta, 1x 2 min. trest

 
Petr Urban (2004) - Opět často hlavou proti zdi (nebo spíš obránci). Jako všechna křídla se musí snažit jít mezi obránce, do záběhů, do kříže se spojkou. Vše co trénujeme, co ví jak se dělá, jen se nebát to v zápase použít. V obraně vybojoval několik míčů, soupeře moc do střel nepouštěl. Když ale míč vybojuje a získá musí si vybrat mezi dvěma možnostmi - První možnost - přihrát, druhá možnost - driblovat a jít na branku. Pokud si ale vybere tu druhou možnost musí zvednout hlavu, ne koukat do země. To se párkrát stalo.
Počet branek: 3

Radim Berlínský (2004) - Zvyká si teď na trochu jinou pozici a chce to více času. V tréninku prokazuje, že má ránu, že umí dát branku. V zápase ale střílí pouze v případě, že mu šanci vypracuje spoluhráče. Radim nicméně ví, že náběh mezi obránce je důležitý. Jen to chce zkusit několikrát po sobě a přijít na to, jak soupeř reaguje. Poté, jakmile to zjistí, může vymyslet, čím ho zkusí oběhrát. Radim je vysoký kluk a to by mělo být jeho výhodou, jakmile získá ten správný náběh, může se posunout na spojku. Tam je ale ten náběh velmi důležitý.
Počet brank: 1
 
Ondřej Staněk (2004) - Dnes trochu doplatil na to, že bylo na střídačce více hráčů, kteří se musí točit. Nedostal tudíž tolik prostoru. Kluků je ale hodně, a proto je potřeba, když je každý z nich na hřišti, snažit se ten prostor využít co nejlépe. Nebát se do toho jít, zakončovat, makat. To Ondra vše má, jen tam dnes chyběla ta střelba, záběhy. To je to, co Ondrovi šlo minulou sezonu. Dokázal trefit neuvěřitelná místa, naběhnout z křídla mezi dva obránce. Je to hráč, který by mohl hrát i na spojce, jen to chce pohyb bez míče, ten je prostě důležitý. V obraně dnes bezchybný.
Počet branek: 0
1x žlutá karta
 
Kvido Jakubů (2003 ) - Opět náš nejlepší střelec, zaslouženě. Je dobře, že to na sebe umí vzít, i když například proti Dukle B, bych od něj čekal větší střeleckou snahu. Co bych Kvidovi vyčetl, je to, že se snaží spíše řídit ostatní hráče na hřišti, než sám sebe. Samozřejmě, vůdce na hřišti je důležitý, Kvido jim je a já jsem za do rád. Nemůže ale křídlům vyčítat, že nezabíhají, když sám nevycouvá a nenaběhne. Nebylo to sice v tom samém utkání, ale přesto to problém je. Nemůžeme mít střední spojku na 9 m čáre. Důležitý je pohyb bez míče, to bude dělat problém soupeřům, proti kterým se méně prosazujeme. Každopadně Kvido byl naším nejlepším hráčem, o tom není pochyb. Jen je potřeba zapojit ten náběh bez míče. Bez toho se ve starších kategoriích, těžko bude prosazovat, tam už se hraje převážně obrana na šestce, tudíž menší prostor pro hru z kroku, kteou Kvido používá.
Počet branek: 20
1x 2 min. trest
 
Matěj Šafarčík (2004) - Letos nastoupil k prvnímu turnaji. Musím ho pochválit za obranou hru. Soupeři nenechal prsotor pro střelbu, vybojoval pár míčů a celkově v obraně působil velice jistě. Můžeme mu dát více prostoru ve hře, jen musí ještě zkusit zakončovat. Když ho na hřiště posíláme, je to z toho důvodu, že věříme, že tam něco dokáže. Kdybychom se báli ho tam poslat, neděláme to, protože by to neprospělo ani jemu, ani týmu. Proto, když je Mates na hřišti, nebát se jít do střelby, i když to nevyjde. Ono to tam může spadnout, může ho někdo faulovat a hned je to výhoda pro celý tým. Bez střelby ale branky nepřijdou.
Počet branek: 0
 
David Němec (2004) - Už několikrát bylo řečeno, že Davidovi více vyhovuje vysunutější obrana. Má neuvěřitelně rychlý pohyb, a toho umí využít a bylo to vidět i na tomto turnaji, kde se velice dobře prosazoval. Jakmile křídlo zaběhlo, byl schopný vstřelit branku z jeho prostoru, právě díky své rychlosti. Občas nám zaspí v obraně, kdy se neposouvá směrem ke středu, tam je potřeba být pozornější. A pozor na přešlapy, to se mu začalo stávat jak na trénincích, tak na turnajích. Minulou sezonu s tím problém neměl, tak nevím proč teď, asi mu vyrostla noha :).
Počet branek: 11
 
Adam Doležal (2004) - Dnes mu to sice střelecky nevyšlo, ale do šancí se občas dostal. Spíše se tam dostává na pozici pivota, i když nyní hraje střídavě pivota a křídlo. V obraně se na něj můžeme spolehnout, vždy byl důrazný a to se nezměnilo. V útoku se teď zapojuje mnohem více, nebojí se zaběhnout, vystřelit. Jen, pokud střílí z prostoru pivota, nesmí naskakovat směrem k brankáři, ale od něj, pak má větší šanci, že ho netrefí.
Počet branek: 0
 
Jakub Sirotek (2003) - Kuba měl bohužel střeleckou smůlu způsobenou nepohlídáním si šestimetrové čáry, kterou dost často přešlapoval. Musí ten krok natrénovat, udělat třeba raději o jeden krok méně, nebo kratší. Rozhodně to ale není věc, kterou bych mu vyčítal. Naopak jsem velmi rád, že se Kuba dostával do šancí a jen slepě nepřihrával, snažil se být v náběhu, jít mezi obránce a střílet. I když to nevyšlo, šel do toho znovu. To byl důvod, proč dostal tolik prostoru na hřišti i přes to, že mu branky nebyly uznávány. Krok natrénujeme, věřím, že se to do dalšího turnaje zlepší a Kuba dá mnohem více branek.
Počet branek: 4


Matěj Novák (2004) - Občas si špatně brání pivota, nechá se obejít a pak stojí za ním. Když je pivot větší a silnější, dělá mu pak problém jeho bránění. Proto platí, bránit z boku tak, aby pivot nejlépe vůbec nedostal míč. To je, co se týká obrany. V útoku už se nám dlouhodobě prosazuje, takže tam k němu mám jen slova chvály. Pouze drobná věc ohledně střelby. Stejně jako Adam naskakuje do brankáře. Pokud střílí, měl by se snažit skákat mimo něj, tedy na jednu ze stran branek - ukážeme si na tréninku, jak ideálně.
Počet branek: 2
1x žlutá karta, 1x 2 min. trest

 
Lukáš Přibyl (2003) - První zápas mu nevyšel, to Lukáš ví moc dobře sám. Chce to prostě jen nezvedat tu nohu. Střelci soupeře nijak extra nezakončovali z křídel, jen střelba bez myšlenky, toho jako brankář může využít, jen to chce každého toho hráče si přečíst. Vše nám nicméně vrátil v dalších zápasech, kde se mu podařilo spoustu skvělých zákroků. Navíc velmi dobře rozehrával trháky. Ještě to chce zrychlit při obdržené brance rozehrávku na pivota a bude to dokonalé. Vyloučení, které dostal nejde na jeho hlavu. Udělal vše tak jak měl.
1x 2 min. trest

TJ Lokomotiva Vršovice


Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice